Aż cztery osoby z koronawirusem z powiatu przeworskiego

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Aż cztery osoby z koronawirusem z powiatu przeworskiego

To największy dzienny przyrost zachorowań od początku pandemii w naszym powiecie. Wśród 13 nowych zachorowań na Podkarpaciu, aż 4 pochodzi z powiatu przeworskiego. W powiecie jarosławskimi zachorowała aż 83 osoby, 11  osób wyzdrowiało, 6 zmarło. W Polsce w ostatniej dobie na koronawirusa zmarło 18 osób , nowych zachorowań zdiagnozowano 352.

 

Stan na 19 czerwca 2020 r. godzina 10.30.
Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od dnia 24 stycznia br. obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/ kwarantanną/ izolacją osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.


Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 32 182 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego. w tym:
w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 23 392
dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 8 790


Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 28 osób, 2 705 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 70 osób.


Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 69 osób. 


Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 529 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 345 osób wyzdrowiało. Odnotowano 45 zgonów.
Z przykrością informujemy o 3 zgonach, w dniu 17 czerwca br. zmarł pacjent w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu (starszy mężczyzna z powiatu jarosławskiego) , w dniu 18 czerwca br. zmarło dwóch pacjentów w Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie (starsi mężczyźni z powiatu jarosławskiego).


Nowych 13 potwierdzonych przypadków to:
kobieta w sile wieku z miasta Rzeszowa (hospitalizacja)
mężczyzna w sile wieku z powiatu przemyskiego (izolacja)
starsza kobieta z powiatu lubaczowskiego (izolacja)
6 osób z powiatu jarosławskiego – w tym 3 starszych mężczyzn (hospitalizowani) oraz mężczyzna i kobieta w sile wieku oraz starsza kobieta – w izolacji
4 osoby z powiatu przeworskiego (dwie kobiety i mężczyzna w sile wieku oraz starszy mężczyzna – dwie hospitalizacje i dwie izolacje)

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow