Autobus w rowie. Pasażerów trzeba było ewakuować oknem 

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Autobus w rowie. Pasażerów trzeba było ewakuować oknem 

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Żurawiczki. Autobus przewożący pasażerów wpadł do rowu. Osoby z pojazdu zostały wyciągnięte przez służby ratownicze oknem.


Przeworscy Strażacy napisali krótki komunikat dotyczący wydarzenia – Zima w tym roku okazuje się wyjątkowo dokuczliwa. Oprócz zwałów śniegu zalegających na dachach i chodnikach, również na drogach tworzą się spore zaspy. W przypadku silnych wiatrów uniemożliwiają one przemieszczanie sie pojazdów na lokalnych drogach.


W dniu 15 lutego 2021 r. do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku wpłynęło zgłoszenie dotyczące przechylonego autobusu w przydrożnym rowie. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że pojazd znajduje się w zasypanym śniegiem rowie, a w środku znajduje się pięć osób. Z uwagi na zablokowane drzwi wejściowe uwięzieni pasażerowie zostali ewakuowani przez okienko znajdujące się przy kierowcy. Z powodu braku możliwości wyciągnięcia samochodu na miejsce został skierowany samochód specjalistyczny z PKS Jarosław. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była próba ustąpienia miejsca innemu pojazdowi, poruszającemu się w przeciwnym kierunku- czytamy.

Uważajcie na siebie warunki na drogach są FATALNE! 

Fot. PSP Przeworsk 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow