Gra miejska – podsumowanie

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Gra miejska – podsumowanie

Gra miejska to wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło mieszkańców Przeworska i okolic.

Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku przy współudziale Szkoły Podstawowej Nr 2 w Przeworsku. Wydarzenie patronatem honorowym objął Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska.

15 czerwca 2024 r. w piękną słoneczną sobotę uczestnicy gry przemierzali miasto w celu odnalezienia poszczególnych lokacji o znaczeniu historycznym. W grze wzięły udział zarówno rodziny, jak i uczniowie szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Zespoły otrzymały na starcie plan Przeworska z zaznaczonymi punktami kontrolnymi do których musiały dotrzeć i potwierdzić na nich swoją obecność perforatorem umieszczonym przy lampionie koloru biało-pomarańczowego oraz w odpowiednim polu karty startowej wkleić opis miejsca w którym znajduje się punkt kontroli. Opisy miejsc znajdowały się w załączonej kopercie. Na wykonanie tego zadania zespół miał czas 45 minut. Za każde prawidłowe zestawienie opisu z miejscem zespół otrzymywał punkty. Do odnalezienia było 5 punktów kontrolnych.

Następnym etapem były gry zręcznościowe. W ten sposób uczestnicy gry mieli możliwość zdobycia kolejnych punktów oddając strzały na strzelnicy biatlonowej z karabinków ASG, strzelając z łuków oraz z symulatora laserowego GLS e-Start do tarczy.

Zwycięzcą zostały zespoły, które zdobyły największą liczbę punktów.

Dziękujemy wszystkich uczestnikom za udział w grze i zaangażowanie. Ta naprawdę ciekawa inicjatywa pozwoliła mieszkańcom na połączenie nauki z aktywnością fizyczną, integrację ale przede wszystkim dobrą zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. (strona źródła)

Projekt został dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Źródło: MOK Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow