Zdrowie Kołem Się Toczy – Rodzinne Pożegnanie Lata

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Zdrowie Kołem Się Toczy – Rodzinne Pożegnanie Lata

24.09.2023 r. na zajeździe Pastewnik w Przeworsku odbędzie się jesienny rajd rowerowy oraz rodzinne pożegnanie lata, na które serdecznie zapraszają Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Mleczki”, Miejski Ośrodek Kultury Przeworsk oraz MOSiR Przeworsk.

Jesienny rajd rowerowy

Jazda na rowerze to niezwykle zdrowa i przyjemna aktywność, która oferuje wiele korzyści. Zapewnia doskonały trening układu krążenia, poprawiając zdrowie serca i zwiększając wytrzymałość. Dodatkowo jazda na rowerze sprzyja dobremu samopoczuciu psychicznemu, redukując stres i poprawiając nastrój, co czyni ją holistyczną aktywnością wpływającą zarówno na sprawność fizyczną, jak i psychiczną.

START/META jesiennego rajdu rowerowego: Godzina 12:00 z zajazdu Pastewnik

Dla najmłodszych odbędzie się rajd małych rowerków: START/META godzina 15:45 na zajeździe Pastewnik

Rozdanie nagród nastąpi o godzinie 16:00 na scenie widowiskowej na zajeździe Pastewnik.

Rodzinne pożegnanie lata

Gdy dni stają się krótsze i chłodniejsze, spotkanie na rodzinnym pożegnaniu lata pozwali rodzinom delektować się ostatnimi chwilami ciepła i słońca. To czas świętowania więzi rodzinnych w otoczeniu tętniących życiem widoków i dźwięków festiwalu na zajeździe Pastewnik 24.09.2023 r. już od godziny 15:00.

Moc atrakcji:

 • występy zespołów artystycznych MOK
 • występy uczniów Muzyczny Świat – Szkoła Muzyki Rozrywkowej
 • pokaz sztuk walki – Maciej Thomas
 • konkursy o tematyce rowerowej
 • rozdanie nagród zwycięzcom rajdów rowerowych

KONCERTY:

 • Godzina 18:00 NOWATOR
  To Artysta, który nas jeszcze nieraz zaskoczy. Jest autorem takich hitów jak: „Z lewa do prawa”, „Co tu jest grane”, „Wrócę nad ranem”, „Spadam stąd”, „Wrzucam na luz”, a także ponadczasowego utworu „Moja panienka”. Łącznie jego utwory na samym YouTube zgromadziły ponad 200 000 000 wyświetleń. polski wokalista, autor tekstów i producent muzyczny pochodzący z Opoczna. Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie klarnetu i fortepianu. Ma na swoim koncie wiele wyróżnień ZPAV za Platynowe i Złote Płyty (4 Platynowe i 9 Złotych Płyt).
 • Godzina 19:00 LUKASYNO
  Właśc. Łukasz Szymański (ur. 7 stycznia 1981 w Białymstoku) – polski raper i propagator kultury kresowej. Z wykształcenia jest mgr inż. architektem. W 2008 r. ukończył Politechnikę Białostocką. Działalność artystyczną prowadzi od 1998 roku. Twórca 4 albumów solowych i współzałożyciel grup WNB Wychowani na błędach i NON Koneksja z którymi nagrał również 7 albumów. Współpracował z takimi wykonawcami jak m.in. Waco, Sokół, Peja, Kali, Pih, Hemp Gru, Juras, Włodi, Tadek, Pablo Pavo, Paluch, Bob One, Bas Tajpan, Miss God, Kfartet, Południce, Sobota, Matheo, Grzech Piotrowski.
 • Godzina 20:00 BOOGIE BOYS
  Od momentu powstania w 2003 roku odwiedzili niemal wszystkie kraje w Europie i kilka na innych kontynentach. W swoim dorobku mają już cztery płyty, a koncerty, które grają cieszą się ogromnym powodzeniem gdziekolwiek się pojawią. Koncertowali u boku wielu gwiazd (jako zespół supportujący lub wspierający), takich jak: Joe Bonamassa, Shakin’ Stevens, Ray Manzarek (The Doors), Phil Guy, Studebaker John, James Harman, Rod Piazza, Big Bill Morgenfield, Ana Popovic i wiele więcej. W lutym 2009 roku Boogie Boys jako jedyny zespół spoza Stanów Zjednoczonych zostali finalistami największego konkursu bluesowego na świecie „International Blues Challenge – Memphis, USA”. Płyta „Hey You” została zakwalifikowana do finału „Najlepszego albumu własnej produkcji – International Blues Challenge 2010”. Lider zespołu Bart Szopiński oraz pozostali członkowie zespołu byli wielokrotnie nagradzani w plebiscycie magazynu „Twój Blues” na „Pianistę Roku” i „Instrumentalistę Roku”. W 2011 roku reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Polski, 1. European Blues Challenge w Berlinie i zakwalifikowali się do „Top 3”. W 2012 roku po raz kolejny zostali nagrodzeni tytułem „Zespołu Roku” w plebiscycie „BLUES TOP 2011”. Ich album „Made in Cali” został w całości wyprodukowany w USA przy udziale fantastycznych gości (m.in. gitarzysty Rona Thompsona, który współpracował z takimi gwiazdami jak John Lee Hooker, Etta James, TinaTurner). Producentem muzycznym albumu był John Clifton, uznany harmonijkarz, kompozytor i wokalista.
  W 2013 roku płyta została ogłoszona „Albumem Roku” w plebiscycie „BLUES TOP 2012”. Lider zespołu Bart.Szopiński został siedemnastokrotnie (!) nagrodzony tytułem „Pianisty Roku” w plebiscycie „Blues Top”. W 2023 roku wydadzą piątą płytę, która będzie częścią ich „20th Anniversary World Tour”. Odwiedzą: USA, Kanadę, Niemcy, Francję, Włochy, Polskę, Danię, Szwecję, Norwegię, Czechy, Rumunię i Łotwę.

ZABAWA TANECZNA – od godziny 21:00 -Grupa Wójta – DJ&Wodzirej

Strefa dla dzieci – DARMOWE animacje, dmuchańce, baseny itp. Strefa gastronomiczna.

ZAPRASZAMY – Wstęp wolny!

Źródło: MOK Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow