Koncert muzyki Ukraińskiej

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Koncert muzyki Ukraińskiej

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert w wykonaniu uczniów i pedagogów Lwowskiej Szkoły Muzycznej nr 3.

W programie koncertu znajdą się utwory kompozytorów ukraińskich przeznaczone na klasyczne instrumenty oraz tradycyjne ukraińskie.

Zapraszamy już 4 grudnia 2023 na godz. 16:00 do szkolnej auli.

Lwowska Szkoła Muzyczna nr 3 powstała w 1966 roku. Znajduje się w malowniczej dzielnicy Lwowa na północ od centrum miasta, która nazwana imieniem wybitnego ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki,. Szkoła składa się z dwóch budynków, zlokalizowanych przy historycznych ulicach miasta – Zamarstiniwskiej i Warszawskiej.

W szkole z powodzeniem funkcjonują następujące wydziały: teoretyczny, fortepianowy, smyczkowy (skrzypce, wiolonczela), folkowy (bandura, flet, gitara, akordeon, śpiew solowy), dęty (flet, klarnet, saksofon, trąbka, róg), a w 2020 roku otwarto nowy wydział – muzyka pop (gitara solowa, gitara basowa, instrumenty perkusyjne). Instytucję edukacyjną zdobią zespoły: zespół skrzypcowy, chór (chór klas młodszych i starszych), zespół wokalny, zespół bandurzystów, orkiestra dęta. W szkole uczy się 372 uczniów, kadra pedagogiczna liczy 51 nauczycieli. Kadra dydaktyczna to nauczyciele o najwyższych kwalifikacjach, którzy otworzyli piękny świat muzyki wielu pokoleniom wychowanków szkoły. Uczniowie szkoły są laureatami licznych międzynarodowych i ukraińskich konkursów i festiwali, uczestnikami różnorodnych wydarzeń artystycznych we Lwowie i województwie lwowskim.

Dumą szkoły są absolwenci, którzy kontynuowali edukację muzyczną w wyspecjalizowanych szkołach wyższych – collegach, uniwersytetach, akademiach, a wśród nich Oleg Kunty, uczeń szkoły, obecnie dyrygent Narodowej Akademickiej Orkiestry Instrumentów Ludowych Ukrainy.

Oprócz pracy edukacyjnej szkoła prowadzi aktywną działalność koncertową. Co roku ciekawe koncerty tematyczne odbywają się nie tylko w szkole, tak i poza nią, w różnych lokacjach miasta. Szkoła aktywnie współpracuje z takimi instytucjami artystycznymi jak Lwowski Pałac Sztuki, Dom Muzyki Organowej i Kameralnej, Lwowska Filharmonia Narodowa im. Myrosława Skoryka, Muzeum Metropolity Andreja Szeptyckiego, Muzeum Pamięci Stanisława Ludkiewicza.

W ostatnich 3 latach uczniowie szkoły brali udział w wielu międzynarodowych konkursach i festiwalach także zdalnie (w związku z pandemią i wojną na Ukrainie).

Źródło: Szkoła Muzyczna w Przeworsku

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow