CLAPPTON – A Tribute to Eric Clapton

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

CLAPPTON – A Tribute to Eric Clapton

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na niezapomniany wieczór zatytułowany „Clappton – A Tribute to Eric Clapton”. Koncert odbędzie się w Filharmonii Podkarpackiej dnia 3 lutego o godzinie 19:00.

Występ będzie hołdem dla legendarnego gitarzysty i wokalisty, Erica Claptona, który przez dziesięciolecia znacząco wpłynął na świat muzyki. Clappton – A Tribute to Eric Clapton to nie tylko doskonała okazja do uczczenia twórczości tego artysty, ale także do podziwiania talentu wyjątkowych muzyków, którzy zaprezentują jego największe przeboje.

Lider zespołu Clappton, Sebastian Stachurski, od ponad 25 lat wnikliwie studiuje kompozycje oraz sztukę wokalną i gitarową brytyjskiego mistrza bluesa. Być może jest nawet krajowym rekordzistą w ilości koncertów Claptona, w których miał przyjemność uczestniczyć. Zespół wystąpi w składzie:

  • Sebastian Stachurski – gitary, wokal
  • Wojtek Kwieciński – bas
  • Maciej Łosiewicz – instrumenty klawiszowe
  • Robert Winczowski – perkusja
  • Julia Honkisz – wokal
  • Katarzyna Kłusek – wokal

Występ wzbogaci powstały w 2013 roku kwartet smyczkowy Lejdis Quartet, który współpracuje z orkiestrą Kukla Band oraz Tarkowski Orkiestra, koncertując w całej Polsce u boku gwiazd polskiej sceny m.in. Edyta Górniak, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Dawid Kwiatkowski czy Michał Szpak. Na swoim koncie ma liczne nagrania płytowe m.in. Sabina Jeszka „My Christmas Dream”, Dominik Lasota „Kamizelka” oraz nagrania ścieżki dźwiękowej do filmów: „Listy do M”, „Niebezpieczni dżentelmeni”, „Planeta Singli” oraz seriale „Wataha” oraz „Spy/Master”. Zawodowo związane są z podkarpaciem prowadząc klasy skrzypiec i wiolonczeli w szkołach muzycznych I i II stopnia.

Podczas koncertu publiczność będzie miała okazję przeżyć ponownie emocje związane z klasycznymi utworami brytyjskiego mistrza gitary takimi jak „Layla”, „Tears in Heaven”, czy „Wonderful Tonight”. Repertuar koncertowy zespołu obejmuje cały okres twórczości solowej Erica Claptona, różne odcienie stylistyczne i jego fascynacje – od bluesa, country, reggae, po pop. Uczestnictwo w koncertach formacji CLAPPTON, gwarantuje Państwu niepowtarzalną podróż w czasie, od złotej ery Creamu i eksplozji projektu Derek and the Dominos, poprzez pełną przebojów dekadę lat 70 i 80 tych, bluesowy zwrot do korzeni i wreszcie najdojrzalszą twórczość ostatnich dwóch dekad, w których gwiazdorski band Claptona, złożony z najznamienitszych muzyków nagrał i wykonuje wspaniale zaaranżowany, iście królewski program. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników dobrej muzyki wykonywanej na żywo, fanów, którzy nigdy nie mogli uczestniczyć w koncertach Claptona, oraz tych którzy z rozrzewnieniem wspominają ostatnie koncerty w Polsce.

Występ zespołu Clappton będzie wyjątkowym połączeniem rocka, bluesa i ballad, przenosząc słuchaczy w podróż przez bogatą historię muzyczną Erica Claptona. Ta niezapomniana noc z pewnością dostarczy emocji zarówno wielbicielom legendarnego artysty, jak i wszystkim miłośnikom dobrej muzyki.

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow