Zbiórka dla 4 letniej Lenki Rupar

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Zbiórka dla 4 letniej Lenki Rupar

Kochani, podczas Dni Przeworska 2023, dzięki Pani Ani Dybce, nauczycielom i wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku, prowadzona będzie zbiórka dla 4-letniej Lenki Rupar, cierpiącej na nieuleczalną chorobę metaboliczną MSUD, tzw. choroba syropu klonowego.

Dziewczynka, aby żyć musi przyjmować specjalistyczne preparaty spożywcze, ponieważ przyjmowanie posiłków z zawartością białka powoduje u małej uszkodzenie mózgu, co w konsekwencji prowadzi do niepełnosprawności. Lenka narażona jest na wszelkie infekcje, które również w znacznym stopniu przyczyniają się do pogorszenia stanu zdrowia, a nawet bezpośrednio zagrażają jej życiu. Lenka nie zna smaku normalnych potraw, słodyczy, chleba, wszystkiego co dla zdrowego człowieka jest zwykłym pożywieniem. Jedynym ratunkiem dla normalnego funkcjonowania, a przede wszystkim życia małej Lenki jest przeszczep wątroby.

Przeszczep odbędzie się w Belgii w Klinice Saint Luc w Brukseli. Taką decyzję podjęli rodzice po dogłębnej analizie możliwości przeszczepu w Polsce. Wieloletnie doświadczenie Kliniki Saint Luc w Brukseli, która specjalizuje się w przeszczepach wątroby w takich chorobach jak MSUD daje Lence największe szanse na udany przeszczep i powrót do zdrowia.

Kierując się dobrem córeczki, rodzice Lenki zdecydowali się zawierzyć życie swojego dziecka specjalistom właśnie z tej kliniki, wierząc, że oddają Lenkę w najlepsze ręce w Europie. Niestety koszt operacji i opieki pooperacyjnej przekracza 135 tysięcy EURO, co jest ponad ich możliwości finansowe.

Lena znajduje się pod opieką Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER, która uruchomiła zbiórkę publiczną pod numerem 2023/2861/OR, ma również swoje konto na stronie:

https://siepomaga.pl/lena-rupar

a także stronę internetową:

https://gramyzlena.pl

gdzie można znaleźć wszelkie informacje dotyczące zbiórek, wydarzeń a także licytacji przedmiotów, usług na rzecz Leny. Każda przelana złotówka przybliża do celu, jakim jest zdrowie i szczęście Leny.

Dane do przelewu:

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER
nr konta 94 1750 0012 0000 0000 2068 7444
tytuł przelewu: DAROWIZNA NA RZECZ RUPAR LENKA

TMP.

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow