Nowa siedziba Sądu Rejonowego w Przeworsku

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nowa siedziba Sądu Rejonowego w Przeworsku

11 września 2023 roku Starosta Przeworski Bogusław Urban, uczestniczył w ważnym spotkaniu związanym z przekazaniem działki przeznaczonej pod budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego w Przeworsku. Ta strategicznie położona działka znajduje się przy łączniku ul. Łańcuckiej z autostradą A4, co stanowi idealne miejsce dla nowej siedziby sądu.

Planowana inwestycja ma ogromne znaczenie dla rozwoju regionu, a jej wartość wynosi imponujące ponad 51 milionów złotych. Realizacja tego projektu przewidziana jest na 48 miesięcy, co oznacza, że w ciągu czterech lat mieszkańcy Przeworska i okolicznych miejscowości będą mieli nowoczesną siedzibę Sadu Rejonowego. Budynek będzie znajdował się na działce o wielkości 1,0234 ha natomiast sam sąd imponować będzie swoją powierzchnią, obejmującą około 3300 m2, w tym 81 pomieszczeń biurowych o łącznej powierzchni 1214 m2, 5 sal rozpraw, 20 pomieszczeń technicznych, 2 archiwa oraz 10 pomieszczeń magazynowych.

Projekt zakłada nie tylko budowę siedziby sądu, ale także stworzenie przestronnego parkingu dla co najmniej 70 miejsc postojowych, co znacząco ułatwi dostęp do usług dla jego użytkowników oraz wykonanie małej architektury terenu, co przyczyni się do estetycznego i funkcjonalnego zagospodarowania okolicy.

Spotkanie było ważnym krokiem w procesie realizacji tej znaczącej inwestycji, która przyniesie korzyści społeczności lokalnej oraz poprawi dostępność usług sądowniczych w regionie. Starosta podkreślił znaczenie tego projektu dla Powiatu Przeworskiego i zaznaczył, że będzie on monitorowany i wspierany przez władze lokalne w celu zapewnienia jego sukcesu.

Źródło: Powiat Przeworski

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow