Dachowanie samochodu osobowego – kierowca był pijany

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Dachowanie samochodu osobowego – kierowca był pijany

Przeworscy policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który wjechał mazdą do przydrożnego rowu i dachował. Kierowca miał około 3 promile alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Wczoraj 02-04-2023r. przed godz.17, dyżurny przeworskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Łopuszka Wielka. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki Mazda, 41-letni mieszkaniec gminy Kańczuga, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował.

Badanie stanu trzeźwości wykazało około 3 promile alkoholu w organizmie kierowcy mazdy. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Za spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Apelujemy!
Nietrzeźwi kierowcy to realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętaj, że prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow