Zdarzenie drogowe na autostradzie

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Zdarzenie drogowe na autostradzie

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę na autostradzie A4, w miejscowości Mirocin. Kierujący autobusem marki Scania stracił panowanie nad pojazdem uderzył w bariery ochronne, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został poważnie ranny.

Funkcjonariusze ruchu drogowego pracowali w niedzielę na miejscu zdarzenie drogowego, do którego doszło przed godz. 23,  na autostradzie A4 w miejscowości Mirocin. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący autobusem marki Scania, 39-letni obywatel Ukrainy nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery ochronne, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Autobusem podróżowało 67 osób, byli to obywatele Ukrainy.

W wyniku zdarzenia drogowego na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. 39-latkek za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy autem w zmiennych warunkach atmosferycznych. Przypominają, opady deszczu oraz śliska nawierzchnia powoduje zmniejszoną przyczepności kół pojazdu podczas jazdy. W tak trudnych warunkach atmosferycznych niedostosowanie prędkości do warunków drogowych może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow