Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany

Przeworscy policjanci zatrzymali 35-letniego kierującego kią, który zignorował sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i kontynuował jazdę. W trakcie kontroli okazało się, że ma 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

W piątek po godz. 20, policjanci z zespołu ruchu drogowego, podczas prowadzonych działań „Trzeźwość”, zwrócili uwagę na jadący pojazd marki Kia. Tor jazdy wskazywał, że kierujący pojazdem może znajdować się pod działaniem alkoholu. Mundurowi dali sygnał do zatrzymania, gdyż chcieli wylegitymować kierującego i sprawdzić stan trzeźwości. Jednak mężczyzna zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za kierowcą, który po przejechaniu około 2 km, w miejscowości Gniewczyna Łańcucka, zatrzymał pojazd na chodniku. Przeprowadzone na miejscu badanie potwierdziło przypuszczenia policjantów. Alkomat wskazał 2 promile alkoholu w organizmie 35-letniego mężczyzny.

Podczas rozmowy 35-latek tłumaczył policjantom, że nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ był świadomy, że jest nietrzeźwy.  

Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Niebawem 35-latek stanie przed sądem i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie do kontroli.

Przypominamy! Niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo. Za zignorowanie sygnałów nakazujących zatrzymanie pojazdu i kontynuowanie jazdy, kierowcy grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow