Wspólne działania służb

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Wspólne działania służb

Zdarzenie drogowe z udziałem pojazdu przewożącego materiały niebezpieczne oraz akcja gaśniczo-ratownicza na miejscu pożaru – to scenariusz ćwiczeń, jakie odbyły się na terenie Gniewczyny Łańcuckiej. W manewrach udział wzięli strażacy, służby medyczne oraz przeworscy policjanci. Wszystko po to, by doskonalić współdziałanie między poszczególnymi służbami.

15 października br., przy zbiorniku wodnym w Gniewczynie Łańcuckiej, odbyły się ćwiczenia powiatowe jednostek z KSRG "Tryńcza 2021".Organizatorem ćwiczeń było Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Gmina Tryńcza oraz Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku.

W działaniach oprócz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku uczestniczyli: strażacy z OSP z terenu powiatu przeworskiego, strażacy z JRG w Przeworsku, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno Nurkowego z Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu oraz ratownicy medyczni.

Działania te obejmowały prowadzenie akcji podczas zdarzenia drogowego, w których udział brał pojazd przewożący materiały niebezpieczne oraz akcji gaśniczo-ratowniczej na miejscu wystąpienia wielkopowierzchniowego pożaru.

Celem działań było m.in. wypracowanie zasad współpracy pomiędzy poszczególnymi służbami, zasad współdziałania z innymi podmiotami ratowniczymi, a także doskonalenie umiejętności dowodzenia.  

KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow