Uratował tonącego mężczyznę

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Uratował tonącego mężczyznę

Bohaterską postawą wykazał się 37-letni mieszkaniec gminy Jawornik Polski, który uratował życie 25-latka tonącego w zalewie w Łopuszce Małej. Nieprzytomny mężczyzna został przetransportowany do przeworskiego szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 19 w Łopuszczce Małej. Przebywający nad zalewem 37-latek usłyszał wołanie o pomoc i zauważył, że kilkanaście metrów od brzegu mężczyzna znika pod wodą. Bez chwili wahania ruszył z pomocą, lecz sytuacja szybko zaczęła się komplikować, bo tonący bezwładnie opadał na dno zbiornika wodnego. Wtedy mężczyzna zanurkował i wyciągnął 25-latka na powierzchnię wody. W wydostaniu na brzeg tonącego pomagały także inne osoby, prowadziły one również dalszą akcję reanimacyjną do czasu przyjazdu służb ratunkowych. 25-letni mieszkaniec gminy Kańczuga po przywróceniu tętna został przetransportowany do przeworskiego szpitala.

37-letni mieszkaniec gminy Jawornik Polski wykazał się godną naśladowania obywatelską postawą. Dzięki jego zdecydowanej reakcji, życie mężczyzny zostało uratowane.

Apelujemy o rozwagę i trzeźwość podczas wypoczynku nad wodą. Chwila beztroski może zamienić się w dramat i zakończyć śmiercią.

Pamiętajmy:

Należy pływać tylko w miejscach strzeżonych.
Nie wolno wskakiwać do wody w pobliżu urządzeń i budowli hydrotechnicznych.
Nie wolno skakać do wody w miejscach nieznanych – może się to skończyć śmiercią lub kalectwem.
Absolutnie nie wolno pływać po spożyciu alkoholu.
Za bardzo nie należy ufać swoim umiejętnościom pływackim. Zupełnie inaczej wygląda pływanie w basenie niż w zbiorniku wodnym, gdzie nasze umiejętności pływackie mogą nie wystarczyć.
Nie pływajmy daleko od brzegu.


KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow