Spotkanie profilaktyczne z młodzieżą

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Spotkanie profilaktyczne z młodzieżą

Odpowiedzialność prawna nieletnich, zagrożenia związane z alkoholizmem, narkomanią i innymi używkami – to tematy, o których asp.sztab Mariusz Czyrny rozmawiał z uczniami szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu powiatu przeworskiego. Wszystko po to, by wyjaśnić i uświadomić młodzieży, jakie mogą być konsekwencje niezgodnych z prawem zachowań.

W marcu, asp.sztab Mariusz Czyrny prowadził spotkania z uczniami szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu powiatu przeworskiego, w ramach działań profilaktycznych „Bądź bezpieczny wiosną”. Celem działań było uświadomienie, jak ważna jest współpraca dzieci, młodzieży oraz dorosłych w przeciwdziałaniu patologiom społecznym, jakim są narkotyki, alkohol oraz przemoc.

W trakcie prowadzonych zajęć, funkcjonariusz przekazał uczniom informacje na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Mówił o zjawisku przemocy i negatywnych skutkach jej stosowania. Podawał przykłady ryzykownych zachowań oraz informował o konsekwencjach prawnych postępowania niezgodnego z obowiązującymi przepisami prawa i normami społecznymi. Przekazywał również informacje na temat, jak bezpiecznie postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa.

Dodatkowo omówiono zagadnienia profilaktyczne związane ze zwalczaniem alkoholizmu, narkomanii oraz uzależnień od innych używek.

Na zakończenie spotkań najaktywniejsi uczniowie otrzymali pluszowe maskotki, które zostały przekazane przez Prezesa Stowarzyszenia IPA Przeworsk.

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow