SPOTKANIA DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

SPOTKANIA DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE

Przeworscy policjanci prowadzą działania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą pn. „Luty miesiącem bezpiecznego internetu”. Spotkania dotyczą głównie problemu cyberprzemocy, demoralizacji oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Przeworscy policjanci prowadzą spotkania dotyczące zagrożeń związanych z internetem. Mając na uwadze dobro najmłodszych oraz istniejące zagrożenia, funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku prowadzą spotkania profilaktyczne poświęcone bezpieczeństwu w sieci.

W trakcie prowadzonych zajęć funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedzieli o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Policjanci na podstawie wybranych przykładów zobrazowali uczniom metody, jakimi posługują się przestępcy w sieci. Zaznaczyli, jak ważna jest ochrona swoich danych. Podczas spotkania poruszono także kwestię odpowiedzialności karnej, przypominając, że przestępstwa popełniane w sieci są tak samo karalne i ścigane, jak te w świecie realnym.

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow