PRZEWORSCY POLICJANCI PROWADZĄ EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

PRZEWORSCY POLICJANCI PROWADZĄ EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Przeworsku spotykają się z uczniami Szkół Podstawowych z terenu powiatu przeworskiego celem przeprowadzenia praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Co roku przeworscy funkcjonariusze wspierają nauczycieli przygotowujących dzieci do egzaminu „rowerowego”.

Mundurowi z Zespołu Ruchu Drogowego przeworskiej komendy prowadzą egzamin praktyczny dla uczniów ze Szkół Podstawowych z terenu powiatu przeworskiego. Aby móc przystąpić do egzaminu praktycznego, uczniowie najpierw musieli zdać egzamin teoretyczny z zakresu zasad ruchu drogowego, a następnie dzieci uczestniczące w zajęciach mogły sprawdzić swoje umiejętności w trakcie pokonywania toru jazdy.

W trakcie egzaminu dzieci wykazywały się praktycznymi umiejętnościami jazdy na rowerze oraz znajomością przepisów ruchu drogowego a w szczególności najnowszych zmiany w przepisach dotyczących rowerzystów i użytkowników hulajnóg. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku na rowerze.

Po zakończonych egzaminach policjanci rozmawiali z nowymi rowerzystami uczulając ich nie tylko na przestrzeganie przepisów, ale też na prawidłowe wyposażenie rowerów i jazdę w kaskach ochronnych. Na koniec policjanci gratulowali uczniom zdobycia pierwszego „prawa jazdy”.

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow