Prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierującego citroenem. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego podczas pełnionej służby na terenie miejscowość Kańczuga, zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem osobowym marki Citroen. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, iż może znajdować się on pod działaniem alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że 48-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca stracił prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności  i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow