Potrącenie rowerzystki

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Potrącenie rowerzystki

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Krasickiego w Przeworsku. Kierująca pojazdem marki Toyota potrąciła rowerzystkę. W wyniku zdarzenia, do szpitala przewieziono 79-letnią mieszkankę Przeworska, która kierowała jednośladem.

Wczoraj policjanci, pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło po godz.12, na ul. Krasickiego w Przeworsku. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Toyota, 29-letni mieszkanka gminy Jawornik Polski, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającej się rowerem 79-letniej mieszkance Przeworska i doszło do jej potrącenia.

W wyniku zdarzenia kierująca jednośladem z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Badanie stanu trzeźwości kierujących wykazało, że obje były trzeźwe.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali oględziny, a także dokumentację fotograficzną. Prowadzone w sprawie postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jak piesi i rowerzyści, są znacznie bardziej narażeni na ryzyko obrażeń czy śmierci, jak kierowcy. Dlatego powinni szczególnie uważać podczas przechodzenia czy przejeżdżania przez jezdnię.

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow