Potrącenie 15-latki na przejściu dla pieszych

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Potrącenie 15-latki na przejściu dla pieszych

Mandat i punkty karne – to konsekwencje z jakimi spotkał się kierujący osobowym fiatem. Mężczyzna potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 15-latkę. Na szczęście nastolatce nic poważnego się nie stało.

Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godz. 7, na ul. Łańcuckiej w Przeworsku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Fiat Punto, 90-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 15-latkę.

Na szczęście nastolatce nic poważnego się nie stało. Za popełnienie wykroczenia w ruchu drogowym kierujący został ukarany mandatem.

Pamiętajmy!

Relacje kierowca – pieszy mają bardzo szczególną rolę. Wzajemne poszanowanie praw, respektowanie obowiązków wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Niestety to piesi ponoszą największe skutki – w konfrontacji z autem nie mają żadnych szans.

Kierowcy muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza, kiedy zbliżają się do przejścia dla pieszych. Piesi natomiast powinni wziąć do serca zasadę ograniczonego zaufania: to, że my widzimy nadjeżdżające auto, wcale nie oznacza, że kierowca widzi także nas. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić na przejście tuż pod nadjeżdżający pojazd, nigdy też wychodzić na jezdnię zza przeszkody.

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow