Posumowanie działań „Trzeźwy poranek”

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Posumowanie działań „Trzeźwy poranek”

Wczoraj rano, na terenie powiatu przeworskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Nadrzędnym celem tego rodzaju działań jest eliminowanie z dróg kierujących będących pod wpływem alkoholu.

Podczas wczorajszych wzmożonych działań przeprowadzonych na terenie powiatu przeworskiego pod nazwą „Trzeźwy poranek” przebadano 371 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ujawniono 1 kierującego, który miał więcej niż 0,5 promila alkoholu w organizmie, będzie odpowiadał za przestępstwo. Dwóch innych było w stanie po użyciu alkoholu, oni odpowiedzą za wykroczenie.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem.

Apelujemy do osób o zdecydowaną reakcję, gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda, nawet niewielka ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości  i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach.


KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow