Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Slide
Slide
Slide
Slide
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Wczoraj sieniawscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego pojazdem osobowym. Badanie wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj sieniawscy policjanci podczas pełnionej służby w miejscowości Gniewczyna Łańcucka zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem osobowym marki Renault. Tor jazdy kierowcy wskazywał, że może znajdować się on pod działaniem alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że 26-letni mieszkaniec gminy Tryńcza miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Kierowca stracił prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję, gdy za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach.


KPP Przeworsk