Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Policjanci z Komisariatu Policji w Kańczudze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę osobowego volkswagena. Badanie wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci z kańczuckiego komisariatu, podczas pełnionej służby, na ul. Parkowej w Kańczudze zatrzymali do kontroli kierującego osobowym volkswagenem. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że 44-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Kierowca stracił prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy do osób o zdecydowaną reakcję, gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow