Policjanci zabezpieczyli 68 kg krajanki tytoniowej

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Policjanci zabezpieczyli 68 kg krajanki tytoniowej

Przeworscy policjanci zabezpieczyli 68 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej. 59-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Uszczuplenie Skarbu Państwa, z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, oszacowano na blisko 60 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci wydziału kryminalnego z Przeworska monitorują obszar handlu nielegalnymi towarami. Wczoraj, na podstawie posiadanych informacji, podjęli czynności wobec 59-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. W miejscu prowadzenia przez niego działalności gospodarczej, funkcjonariusze ujawnili tytoń bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczyli 68 kg krajanki tytoniowej, która najprawdopodobniej była przeznaczona do sprzedaży.

59-latek został zatrzymany i doprowadzony do przeworskiej jednostki. Zgromadzony materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie mężczyźnie zarzutu przechowywania wyrobów tytoniowych.

Straty poniesione przez Skarb Państwa, z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano, na blisko 60 tysięcy złotych.

Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow