Policja zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierowców

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Policja zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierowców

Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci w miniony weekend. Rekordzista miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mimo ostrzeżeń i częstych kontroli Policji nietrzeźwi nadal stwarzają poważne zagrożenie na naszych drogach. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego przeworscy policjanci prowadzą działania, które mają na celu eliminowanie z dróg pijanych kierowców. Policjanci kontrolują zarówno główne trasy, jak również drogi w małych miejscowościach. Tylko podczas tego weekendu policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na „podwójnym gazie”.

W sobotę po godz. 19 sieniawscy policjanci w miejscowości Adamówka zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem osobowym marki Fiat Seicento. Tor jazdy kierowcy wskazywał, że może znajdować się on pod działaniem alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że 41 – letni mieszkaniec gminy Adamówka miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejnego kierowcę policjanci zatrzymali w niedzielę po godz. 13. Do kontroli drogowej pojazdu marki Citroen Berlingo doszło na terenie miejscowości Urzejowice. Za kierownicą siedział 66-letni mieszkaniec gminy Przeworsk. Funkcjonariusze wyczuli alkohol od mężczyzny. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 66-latek nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości sprawcy odpowiedzą przed sądem. Grozi im wysoka kara pieniężna, co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow