Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości”

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości”

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci przeworskiej drogówki prowadzili wczoraj działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili 18 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

W środowych działaniach uczestniczyło 6 funkcjonariuszy drogówki. Podczas całodniowych działań policjanci ujawnili 18 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości. Warto podkreślić, że na terenie powiatu przeworskiego podczas działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

M.Cz.


KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow