Pijany kierowca audi odpowie przed sądem

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Pijany kierowca audi odpowie przed sądem

Policjanci ruchu drogowego przeworskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego pojazdem osobowym. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj (31-08-2023), policjanci ruchu drogowego, podczas pełnionej służby na terenie miejscowość Manasterz. zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem osobowym marki AUDI. Tor jazdy kierowcy wskazywał, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że 35-letni mieszkaniec gminy Jawornik Polski miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca stracił prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow