Odpowiedzą za narkotyki

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Odpowiedzą za narkotyki

Przeworscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu leżajskiego, którzy mieli przy sobie substancje zabronione. Obaj wpadli podczas kontroli drogowej. 22-letni kierujący oraz jego 17-letni pasażer mieli przy sobie marihuanę. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za nielegalne posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawiania wolności do lat 3.

W czwartek, po godz. 11, funkcjonariusze patrolowo-interwencyjni, na ulicy Goliczyńskiej w Przeworsku, zwrócili uwagę na renaulta, którego kierowca nie zastosował się do znaku C-2  -nakazu jazdy w prawo. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze wyczuli od 22-letniego kierowcy renaulta charakterystyczny zapach marihuany.

Mężczyzna i jadący z nim 17-letni pasażer zostali przeszukani. Funkcjonariusze zabezpieczyli młynek do mielenia marihuany oraz szklaną lufkę, w której znajdował się susz roślinny.

W domu 22-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego, policjanci ujawnili 4 plastikowe pojemniki z zawartości suszu roślinnego. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. 

Wstępnie badanie zabezpieczonych substancji potwierdziło, że są one zabronione.  Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 22-latka. Mężczyzna był trzeźwy. Dodatkowo pobrano mu krew do badań na zawartość substancji psychoaktywnych.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia środków odurzających.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow