Nietrzeźwy rowerzysta

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nietrzeźwy rowerzysta

Nietrzeźwy rowerzysta stwarza realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a najpoważniejsze dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego – każde zdarzenie z jego udziałem może przepłacić poważnymi obrażeniami lub nawet życiem. Dla tego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec nietrzeźwych kierujących. Takiego rowerzystę wczoraj zatrzymali do kontroli drogowej policjanci przeworskiej drogówki. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj, przed 20, policjanci ruchu drogowego w miejscowości Gniewczyna Łańcucka zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem, 62-letniego mieszkańca gminy Tryńcza. Sposób jego jazdy sugerował, że może być pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło ich podejrzenia. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości rowerzysta został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Przypomnijmy. Za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu, czyli od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie, grozi mandat w wysokości od 300 do 500 złotych. Natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości, tj. powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, stróże prawa mogą nałożyć mandat w wysokości 500 złotych.

M.Cz.
KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow