Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą zdarzenia drogowego

Slide

Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą zdarzenia drogowego

Policjanci przeworskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzeniu drogowego, do którego doszło 29 lipca na ul. Misiągiewicza w Przeworsku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący rowerem w trakcie jazdy stracił równowagę w wyniku czego uderzył w prawidłowo jadącą toyotę. Jak się okazało rowerzysta był nietrzeźwy. Sprawca miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został poważnie ranny.

29 lipca przed godz. 22 dyżurny przeworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Misiągiewicza w Przeworsku. Na miejsce interwencji natychmiast udali się policjanci przeworskiej drogówki. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący rowerem 31-letni mieszkaniec gminy Przeworsk, w trakcie gdy był wyprzedzany przez prawidłowo jadący pojazd marki Toyota, kierowany przez 43-letniego mieszkańca gminy Przeworsk, nagle stracił równowagę i uderzył kierownicą w bok pojazdu. W zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że kierujący rowerem miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatami karnym.

Przypomnijmy: za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu, czyli od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie, grozi mandat w wysokości od 300 do 500 złotych. Natomiast za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, tj. powyżej 0, 5 promila alkoholu w organizmie, stróże prawa mogą nałożyć mandat w wysokości 500 złotych.

M.Cz.

KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow