Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą zdarzenia drogowego

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą zdarzenia drogowego

Policjanci przeworskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzeniu drogowego, do którego doszło 29 lipca na ul. Misiągiewicza w Przeworsku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący rowerem w trakcie jazdy stracił równowagę w wyniku czego uderzył w prawidłowo jadącą toyotę. Jak się okazało rowerzysta był nietrzeźwy. Sprawca miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został poważnie ranny.

29 lipca przed godz. 22 dyżurny przeworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Misiągiewicza w Przeworsku. Na miejsce interwencji natychmiast udali się policjanci przeworskiej drogówki. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący rowerem 31-letni mieszkaniec gminy Przeworsk, w trakcie gdy był wyprzedzany przez prawidłowo jadący pojazd marki Toyota, kierowany przez 43-letniego mieszkańca gminy Przeworsk, nagle stracił równowagę i uderzył kierownicą w bok pojazdu. W zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że kierujący rowerem miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatami karnym.

Przypomnijmy: za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu, czyli od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie, grozi mandat w wysokości od 300 do 500 złotych. Natomiast za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, tj. powyżej 0, 5 promila alkoholu w organizmie, stróże prawa mogą nałożyć mandat w wysokości 500 złotych.

M.Cz.

KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow