Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą zdarzenia drogowego

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą zdarzenia drogowego

Nietrzeźwy rowerzysta doprowadził do kolizji drogowej. Kierujący rowerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w bok ciężarowego mana. Rowerzyście nic poważnego się nie stało, w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu.

23 lipca br po godz. 11, dyżurny przeworskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Tryńcza. Na miejsce interwencji udali się policjanci sieniawskiego komisariat. Funkcjonariusze  ustalili, że kierujący rowerem, 79-letni mieszkaniec gminy Tryńcza, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarowemu volvo i uderzył w bok pojazdu. W wyniku zdarzenia rowerzyście nic poważnego się nie stało.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że kierujący rowerem miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem.

Przypomnijmy. Za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu, czyli od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie, grozi mandat w wysokości od 300 do 500 złotych. Natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości, tj. powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, stróże prawa mogą nałożyć mandat w wysokości 500 złotych.

Rower sprawcy zdarzenia drogowego
KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow