Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą zdarzenia drogowego

Slide
Slide
Slide
Slide
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow

Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą zdarzenia drogowego

Nietrzeźwy rowerzysta doprowadził do kolizji drogowej. Kierujący rowerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w bok ciężarowego mana. Rowerzyście nic poważnego się nie stało, w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu.

23 lipca br po godz. 11, dyżurny przeworskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Tryńcza. Na miejsce interwencji udali się policjanci sieniawskiego komisariat. Funkcjonariusze  ustalili, że kierujący rowerem, 79-letni mieszkaniec gminy Tryńcza, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarowemu volvo i uderzył w bok pojazdu. W wyniku zdarzenia rowerzyście nic poważnego się nie stało.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że kierujący rowerem miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem.

Przypomnijmy. Za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu, czyli od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie, grozi mandat w wysokości od 300 do 500 złotych. Natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości, tj. powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, stróże prawa mogą nałożyć mandat w wysokości 500 złotych.

Rower sprawcy zdarzenia drogowego
KPP Przeworsk