Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą zdarzenia drogowego

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą zdarzenia drogowego

Nietrzeźwy rowerzysta uderzył w bok prawidłowo jadącego peugeota. Jak się okazało 47-latek był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

4 lipca, po godz. 7, dyżurny przeworskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Gać. Na miejscu interweniowali policjanci z kańczuckiego komisariat. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący rowerem, 47-letni mieszkaniec gminy Gać, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, uderzył w bok prawidłowo jadącego peugeota.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że kierujący rowerem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Czynności wyjaśniające prowadzi Komisariat Policji w Kańczudze.

Przypomnijmy. Za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu, czyli od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie, grozi mandat w wysokości od 300 do 500 złotych. Natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości, tj. powyżej 0, 5 promila alkoholu w organizmie, stróże prawa mogą nałożyć mandat w wysokości 500 złotych.


KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow