Nietrzeźwy kierujący zatrzymany po pościgu

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany po pościgu

Policjanci Komisariatu Policji w Kańczudze zatrzymali po pościgu 30-latka, który kierując chryslerem nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało, mężczyzna był pijany i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wczoraj po godz. 21, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kańczudze patrolując miejscowość Sietesz, dali sygnał do zatrzymania się kierującemu samochodem osobowym marki Chrysler. Mimo użycia wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez policjantów, kierujący nie zatrzymał się i kontynuował jazdę z coraz większą prędkością. Policjanci rozpoczęli pościg za chryslerem, jednocześnie informując o zaistniałej sytuacji oficera dyżurnego.

Chwilę później uciekinier stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, w wyniku czego wjechał na pole uprawne. Po wylegitymowaniu okazało się, że to 30-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony do kwietnia 2023 roku. Na dodatek badanie stanu trzeźwości 30-latka wykazało w jego organizmie 3 promile alkoholu.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 i jest to przestępstwo. Jeśli taka osoba nadal będzie prowadzić, może trafić do więzienia, a sąd dodatkowo ma możliwość zastosowania kary dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Kierujący, który nie zatrzyma się do kontroli drogowej również musi liczyć się z surowymi konsekwencjami i karą pozbawienia wolności nawet do lat 5.

KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow