Nietrzeźwy kierujący wjechał do rowu

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nietrzeźwy kierujący wjechał do rowu

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu kierowcy volkswagenem. Mężczyzna mając blisko 2 promile alkoholu wjechał do przydrożnego rowu. Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego miał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj po godz. 20, dyżurny przeworskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Jawornik Polski. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki Volkswagen Caddy, 27-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku, czego wjechał do przydrożnego rowu.

Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,64 promil alkoholu w organizmie kierowcy volkswagena. Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Teraz 27-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę mimo orzeczonego zakazu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat więzienia..

Apelujemy!
Nietrzeźwi kierowcy to realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętaj, że prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow