Nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący mazdą, który został zatrzymany przez policjantów z zespołu patrolowo-interwencyjnego przeworskiej komendy. Okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za złamanie tego zakazu grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Mimo kierowania licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Wczoraj przed godz. 2, przeworscy policjanci, na ul. Wincentego Witosa w Przeworsku, zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem osobowym marki Mazda. Tor jazdy kierowcy wskazywał, iż może znajdować się pod działaniem alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że 65-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, obowiązujący go do 2025 roku. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz złamanie sądowego zakazu. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow