Nietrzeźwy kierowca autobusu chciał zawieźć dzieci na wycieczkę

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nietrzeźwy kierowca autobusu chciał zawieźć dzieci na wycieczkę

Sieniawscy policjanci zatrzymali kierowcę autokaru, który miał zawieźć uczniów na wycieczkę szkolną. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca autobusu jest nietrzeźwy i ma w organizmie ponad pół promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Teraz kierowcy grożą 2 lata więzienia.

Dzisiaj rano, sieniawscy policjanci, na prośbę pracownika szkoły, pojechali na kontrolę autokaru, którym dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie miały pojechać na wycieczkę szkolną.

Podczas prowadzonej kontroli funkcjonariusze dokładnie sprawdzili stan techniczny autokaru oraz stan trzeźwości kierowcy. Wynik badania alkomatem wykazał ponad pół promila alkoholu w organizmie 54-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę oraz zatrzymali mu prawo jazdy. Młodzież na swoją wycieczkę pojechała z innym, trzeźwym kierowcą, którego zapewnił przewoźnik.

Policjanci apelują do wszystkich osób mającychy wątpliwości, co do stanu technicznego autokaru, który ma przewozić ich dzieci lub co do stanu trzeźwości kierowcy, o przekazywanie informacji do jednostek policji. W każdym przypadku taki pojazd i jego kierowca zostaną sprawdzeni przez policjantów przeszkolonych do tego typu zadań. Ujawnienie poważnych usterek pojazdów lub niedopuszczenie do jazdy kierowcy, który wcześniej spożywał alkohol, może zapobiec tragicznym w skutkach zdarzeniom.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą więzienia do 2 lat. Dodatkowo sprawcy grozi grzywna, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow