Nietrzeźwy 35-latek został zatrzymany dzięki reakcji świadka

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nietrzeźwy 35-latek został zatrzymany dzięki reakcji świadka

Zdecydowana postawa świadka, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Zatrzymany mężczyzna, który kierował volkswagenem, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak tłumaczył, zdecydował się na jazdę, ponieważ chciał odwiedzić groby bliskich. Za swoje zachowanie 35-latek odpowie teraz przed sądem.


W miniony czwartek, po godz. 20, dyżurny z Przeworska otrzymał zgłoszenie, że kierowca volkswagena passata, może być nietrzeźwy. Podejrzenia zgłaszającego podyktowane były faktem, że samochód, który zwrócił jego uwagę, jechał całą szerokością drogi, a kierowca miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy.

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze sieniawskiego komisariatu. Na ul. Sanowej w Sieniawie, zatrzymali opisany pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą passata siedział 35-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. Alkomat wskazał ponad 1,5 promila w jego organizmie.  

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wsiadł za kierownicę, ponieważ chciał pojechać na groby najbliższych. 35-latek stracił prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy – nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas i naszych bliskich. Dlatego reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom pomoże wyeliminować z dróg nietrzeźwych kierowców.


KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow