Nietrzeźwi rowerzyści

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nietrzeźwi rowerzyści

Kolejnych dwóch nietrzeźwych rowerzystów zatrzymali policjanci przeworskiej drogówki w miniony weekend. Pierwszy miał prawie promil, a drugi pół promila alkoholu w organizmie. Mimo ostrzeżeń i kontroli Policji, nietrzeźwi nadal stwarzają poważne zagrożenie na naszych drogach.
W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, przeworscy policjanci prowadzą działania, które mają na celu eliminowanie z dróg pijanych kierowców. Tylko podczas tego weekendu policjanci zatrzymali kolejnych dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

W piątek o godz. 17 policjanci ruchu drogowego, w miejscowości Gniewczyna Łańcucka, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem 42-letniego mieszkańca gminy Tryńcza, którego sposób jazdy sugerował, że może być pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło ich podejrzenia. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia po godz. 21, w miejscowości Jagiełła, funkcjonariusze podjęli kontrolę drogową wobec 25-letniego mieszkańca gminy Tryńcza kierującego rowerem. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie pół promila alkoholu.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości obydwaj rowerzyści zostali ukarani mandatami.

Przypomnijmy. Za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu, czyli od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie, grozi mandat w wysokości od 300 do 500 złotych. Natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości, tj. powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, funkcjonariusze mogą nałożyć mandat w wysokości 500 złotych.

KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow