Nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu

4 sierpnia sieniawscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszym był kierujący czterokołowcem lekkim, w którego organizmie badanie wykazało ponad promil alkoholu. Drugim był kierujący samochodem osobowym, w tym przypadku badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

4 sierpnia po godz. 12, sieniawscy policjanci, podczas pełnionej służby w miejscowości Dybków, zatrzymali do kontroli kierującego czterokołowcem lekkim marki Aixam. Tor jazdy kierowcy wskazywał, że może znajdować się on pod działaniem alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że 82-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Drugi nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przed godz. 23 w miejscowości Leżachów. Był to 34-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Kierował samochodem osobowym marki Volkswagen. W tym przypadku badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu.


KPP Przeworsk

Kierujący stracili prawa jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję, gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow