Nietrzeźwi kierujący sprawcami dwóch zdarzeń drogowych

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nietrzeźwi kierujący sprawcami dwóch zdarzeń drogowych

Przeworscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy byli sprawcami zdarzeń drogowych. 28-latek, kierujący mitsubischi wjechał do rowu, natomiast 31-latek, kierujący audi, zderzył się z innym pojazdem. Obaj mieli po 2 promile alkoholu w swoich organizmach. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj po godz. 5, w miejscowości Gać. Kierujący samochodem osobowym marki Mitsubischi, 28-letni mieszkaniec gminy Kańczuga, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że ma on w organizmie 2 promile alkoholu.

Kolejne zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierującego miało miejsce przed godz. 14, na ul. Słowackiego w Przeworsku. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Audi również nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruch i uderzył w prawidło poruszający się pojazd marki BMW.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego audi. Okazało się, że ma on 2 promile alkoholu w swoim organizmie.

Zatrzymani kierowcy odpowiedzą teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Pijani kierowcy to ogromne zagrożenie na drogach. Policja apeluje do kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow