Nietrzeźwi kierujący

Slide
Slide
Slide
Slide
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow

Nietrzeźwi kierujący

Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani na drogach powiatu przeworskiego. Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz stosowanie się do hasła "JADĘ, NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Policjanci ruchu drogowego przeworskiej jednostki tylko wczoraj zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nich zatrzymali do kontroli drogowej po godz. 7 na ul. Gorliczyńskiej w Przeworsku. Był to 44-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Toyota. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. 

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali po godz.10 w miejscowości Ujezna. Samochodem marki Daewoo Matiz kierował 57-letni mieszkaniec gminy Przeworsk. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz o dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zadecyduje sąd.

Policja przypomina, że za jazdę po pijanemu, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila, grozi do 2 lat więzienia, ograniczenie wolności lub grzywna. Kierowca traci prawo jazdy i jest objęty zakazem prowadzenia pojazdów, na co najmniej 3 lata. 

 

KPP Przeworsk