Nietrzeźwi kierujący

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nietrzeźwi kierujący

Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani na drogach powiatu przeworskiego. Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz stosowanie się do hasła "JADĘ, NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Policjanci ruchu drogowego przeworskiej jednostki tylko wczoraj zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nich zatrzymali do kontroli drogowej po godz. 7 na ul. Gorliczyńskiej w Przeworsku. Był to 44-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Toyota. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. 

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali po godz.10 w miejscowości Ujezna. Samochodem marki Daewoo Matiz kierował 57-letni mieszkaniec gminy Przeworsk. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz o dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zadecyduje sąd.

Policja przypomina, że za jazdę po pijanemu, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila, grozi do 2 lat więzienia, ograniczenie wolności lub grzywna. Kierowca traci prawo jazdy i jest objęty zakazem prowadzenia pojazdów, na co najmniej 3 lata. 

 

KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow