NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z WYCHŁODZENIEM ORGANIZMU

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z WYCHŁODZENIEM ORGANIZMU

Kiedy panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, czy w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

Jak co roku, gdy następuje ochłodzenie, policjanci podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki, dworce PKS i PKP, klatki schodowe. Aby się rozgrzać bardzo często bezdomni w takich miejscach rozpalają ogniska, co może skutkować pożarem.

Nie przechodźmy również obojętnie, gdy ktoś leży na ławce czy w parku. Może to być osoba nietrzeźwa, bezdomna, w podeszłym wieku lub chora, która potrzebuje naszej pomocy. O życiu tej osoby mogą zadecydować minuty. W udzielaniu pierwszej pomocy kluczowe jest pierwszych 3-5 minut. Ten właśnie, dość krótki czas, odgrywa decydującą rolę w walce o życie.

Policjanci każdego roku monitorują sytuację tych osób. Sami oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje-odnajdując takie osoby zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie „Bezdomność” (przypominamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji).

Policja apeluje – nie bądźmy obojętni na krzywdę drugiego człowieka. W przypadku, kiedy widzimy osobę narażoną na wychłodzenie organizmu, zgłośmy to pod numerem alarmowym 112. Każde otrzymane zgłoszenie będzie sprawdzane przez mundurowych.

Pamiętajmy o tym i nie bądźmy obojętni, jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow