„Moje prawa, moje granice – o przemocy i odpowiedzialności”

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

„Moje prawa, moje granice – o przemocy i odpowiedzialności”

„Moje prawa, moje granice – o przemocy i odpowiedzialności” – Spotkania z młodzieżą klas sportowych

W Szkole Mistrzostwa Sportowego w Hadlach Szklarskich odbyła się inauguracja kampanii „Moje prawa, moje granice – o przemocy i odpowiedzialności”. W spotkaniu wzięli udział policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz profilaktyk przeworskiej komendy. Odbiorcami była młodzież uczęszczająca do klasy sportowej.

W poniedziałek, st.asp Mariusz Czyrny wspólnie z nadkom. Elzbietą Siupik z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie spotkali się z młodzieżą uczęszczającą do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Hadlach Szklarskich. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Moje prawa, moje granice – o przemocy i odpowiedzialności”.

Zajęcia rozpoczęły się od zaprezentowania krótkiego rysu historycznego, związanego  z prawami człowieka. Następnie uczniowie dowiedzieli się, że źródłem wszelkich praw i wolności jest godność każdej osoby. Jako podstawowe normy, przysługują one wszystkim i wynikają z samego faktu bycia człowiekiem. Podczas rozmów policjanci podkreślali powszechny, przyrodzony, niezbywalny, nienaruszalny, naturalny i niepodzielny charakter tych praw, zwracając jednocześnie uwagę, że ich przestrzeganie powinno być gwarantowane i chronione przez państwo. Przy tej okazji mundurowi poruszyli temat handlu ludźmi oraz uświadamiali jak postępować, aby nie stać się ofiarą tego procederu.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których mogli samodzielnie opracować definicję praw człowieka, przemocy, cyberprzemocy i mowy nienawiści. Kolejno po opracowaniu poszczególnych pojęć mieli możliwość zapoznania się z symulacjami w sytuacjach trudnych, z którym mogą mieć styczność podczas zajęć szkolnych lub w życiu prywatnym.

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow