Kierujący jednośladem uciekał przed policjantami

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Kierujący jednośladem uciekał przed policjantami

33-latek kierujący motorowerem, chcąc uniknąć kontroli drogowej, zlekceważył wydawane przez policjantów sygnały do zatrzymania się i zaczął uciekać. Sieniawscy policjanci zatrzymali mężczyznę i ustalili, że powodem jego zachowania, był wypity wcześniej alkohol. Alkomat wskazał ponad pół promila w jego organizmie.

22czerwca br, przed godz. 18, w Majdanie Sieniawskim uwagę policjantów zwrócił kierujący motorowerem. Mężczyzna w trakcie jazdy nie korzystał z kasku ochronnego, a motorower nie posiadał tablic rejestracyjnych. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, ten jednak nie reagował i zaczął uciekać. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za nim w pościg.

Kierujący jednośladem podczas ucieczki stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, mężczyzna wjechał na pole uprawne, tam porzucił pojazd i dalszą ucieczkę kontynuował pieszo. Po kilku minutach został zatrzymany przez sieniawskich policjantów.

Okazało się, że jest to 33-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna był nietrzeźwy. Alkomat wskazał ponad pół promila alkoholu w jego organizmie.

33-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy!

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata.

KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow