Kierował oplem bez uprawnień i po alkoholu

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Kierował oplem bez uprawnień i po alkoholu

Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę opla. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu mając w swoim organizmie prawie 0,5 promila alkoholu i nie mając uprawnień do kierowania. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o niewsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Dzisiaj po godz. 3, policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Jawornik Polski, który kierował samochodem osobowym, będąc w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie miejscowości Jawornik Polski przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kańczudze. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 22-latka prawie 0,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy za wcześniejsze kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu.

22-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz w stanie po użyciu alkoholu, za co grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

M.Cz.
KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow