DZIECI ODWIEDZIŁY PRZEWORSKICH POLICJANTÓW

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

DZIECI ODWIEDZIŁY PRZEWORSKICH POLICJANTÓW

Przeworskich policjantów po raz kolejny odwiedzili najmłodsi mieszkańcy miasta. Powodem wizyty była chęć przyjrzenia się z bliska pracy policjantów. Dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętu oraz pojazdów wykorzystywanych podczas codziennej służby.

Wczoraj przeworskich policjantów odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku. Spotkanie było okazją nie tylko do poznania zawodu policjanta, ale przede wszystkim promowania bezpieczeństwa. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda pomieszczenie oficera dyżurnego, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a także wyposażenie wykorzystywane przez policjantów w ich codziennej służbie. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały i przymierzały sprzęt policyjny.

Wspólnie omówiono również miejsca i sposoby zabaw, dzięki którym miło i bezpiecznie uczniowie spędzą czas wolny od szkoły. Dzieci opowiadały o sytuacjach niebezpiecznych, których należy unikać, jak również, co należy zrobić, jeśli stanie się coś złego. Powtórzono także numery alarmowe.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki obejrzały radiowóz. Każdy mógł usiąść wewnątrz samochodu, ubrać policyjną czapkę i przez krótką chwilę poczuć się, jak prawdziwy policjant.

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow