Dzieci odwiedziły przeworskich policjantów

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Dzieci odwiedziły przeworskich policjantów

Policjantów przeworskiej komendy odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku. Wizyta była okazją do przyjrzenia się z bliska pracy funkcjonariuszy. Dzieci mogły także obejrzeć sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby.

Spotkanie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku, było okazją do przyjrzenia się z bliska pracy funkcjonariuszy, ale przede wszystkim promowania bezpieczeństwa. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda pomieszczenie oficera dyżurnego, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a także wyposażenie wykorzystywane przez policjantów w ich codziennej służbie.

Największe zainteresowanie wzbudziła praca technika kryminalistyki. Policjant zdjął każdemu dziecku odcisk palca i umieścił na kartce, którą każdy mógł zachować na pamiątkę.

Wspólnie omówiono miejsca i sposoby zabaw, dzięki którym miło i bezpiecznie uczniowie mogą spędzą czas wolny od szkoły. Dzieci opowiadały o sytuacjach niebezpiecznych, których należy unikać, jak również, co należy zrobić, jeśli stanie się coś złego. Powtórzono także numery alarmowe.

Takie spotkania mają na celu uświadomienia najmłodszym jak ważne zadania pełnią mundurowi w trosce o ich bezpieczeństwo.

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow