„BEZPIECZNE FERIE” Z PRZEWORSKIMI POLICJANTAMI

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

„BEZPIECZNE FERIE” Z PRZEWORSKIMI POLICJANTAMI

Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to czas relaksu i odpoczynku. Aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W tym celu przeworscy policjanci odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaworniku Polskim prowadząc działania informacyjno – edukacyjne „Bezpieczne ferie 2024” oraz „ Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Mundurowi spotykali się z dziećmi i młodzież i radzili jak dbać o bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku.

W trakcie pogadanki przewoscy policjanci poruszali tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w różnych sytuacjach, a szczególnie podczas zimowego wypoczynku. Mundurowi mówili jak bezpiecznie zachować się na zorganizowanych wyjazdach. Przypominali o tym, aby nie oddalać się od swojej grupy, a przede wszystkich słuchać opiekunów.

Policjanci rozmawiali z uczniami na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą kontakty z nieznanymi osobami oraz jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nie znanych. Podczas pogadanki omówiono zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu, podczas jazdy na nartach, sankach i łyżwach. Policjanci zwracali szczególną uwagę na to, aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne i korzystać tylko z profesjonalnych lodowisk.

Funkcjonariusze poruszali tematy związane z bezpiecznym na drodze. Mówi jak ważne jest używania elementów odblaskowych, zwłaszcza wieczorem. Uczniowie wysłuchali także porad związanych z bezpiecznym korzystaniem z internetu, a także zagrożeń związanych z używaniem wszelkiego rodzaju środków psychoaktywnych.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe ufundowane przez IPA Przeworsk.

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow