Akcja znicz 2023 – Przeworsk

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Akcja znicz 2023 – Przeworsk

Na przeworskich drogach ruszyła akcja związana z dniem „Wszystkich Świętych”. Podczas działań policjanci będą zwracać szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, prędkość, a także sprawdzać, czy kierowcy oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci z fotelików. Akcja potrwają do 2 listopada.
Trwa akcja związana z dniem „Wszystkich Świętych”, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. W ramach akcji policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Nie zapominajmy, że ruch w pobliżu cmentarzy i dworców, będzie na pewno większy niż zwykle. Dlatego też warto kierować się rozsądkiem przy parkowaniu swoich samochodów. Nie zostawiajmy pojazdów w miejscach, które mogą dodatkowo utrudniać ruch na drodze.

Aby uniknąć zdarzeń na drodze warto przypomnieć sobie podstawowe zasady obowiązujące w ruchu drogowym:

  • Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze
  • Zachowajmy bezpieczny odstęp od pojazdu poprzedzającego oraz między samochodami
  • Jeździjmy z włączonymi światłami mijania przez cały rok
  • Korzystajmy z pasów bezpieczeństwa, a także zwracajmy uwagę, czy pasażerowie z nich korzystają, dzieci przewoźmy w fotelikach lub na podkładkach
  • Nie wsiadajmy za kierownicę, jeśli dzień wcześniej spożywaliśmy alkohol i nie jesteśmy pewni stanu trzeźwości
  • Wybierając się w dłuższą podróż musimy pamiętać, aby co pewien czas robić przerwy na odpoczynek. Warto też byłoby wyjechać wcześniej biorąc pod uwagę, że ruch na drodze będzie na pewno większy niż zwykle

Apelujemy też do pieszych, aby nie zapominali o odblaskach. Każda osoba, która o świcie, zmierzchu czy nocą porusza się po drodze, powinna mieć na sobie elementy odblaskowe.

Przypominamy, że jak co roku, w dniu „Wszystkich Świętych”, w Przeworsku planowana jest zmiana organizacji ruchu na ul. Kołłątaja. Ruch tam odbywał się będzie w jednym kierunku, wjazd od ulicy Tysiąclecia, zaś wyjazd ulicą Krasickiego.

Dla osób odwiedzających groby udostępnione zostaną parkingi:

  • Przy budynku Starostwa Powiatowego w Przeworsku – są 3 miejsca wyznaczone dla osób niepełnosprawnych;
  • Przy Zespole Szkół Zawodowych w Przeworsku, na ul. Krasickiego;
  • Parking przy dworcu PKS ul. Pl. Chopina.
  • Parking przy Miejskim Domu Kultury w Przeworsku.

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow