Współpracownik posła składa zawiadomienie na policję dotyczące nieudzielenia informacji przez pracowników starostwa

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Współpracownik posła składa zawiadomienie na policję dotyczące nieudzielenia informacji przez pracowników starostwa

Po naszym artykule dotyczącym przywożenia nieczystości z zepsutej oczyszczalni ścieków „Czajka” w Warszawie na teren powiatu przeworskiego sprawą zainteresowało się wiele urzędów, oraz osób. Jedną z nich jest poseł na sejm IX kadencji Grzegorz Braun (Konfederacja Wolność i Niepodległość). Jednak współpracownik posła wysłany do przeworskiego starostwa miał nie dostać odpowiedzi, ani dokumentów, o które prosił w starostwie, więc złożył doniesienie na policję!  


Sprawa budzi dużo kontrowersji. Tematem zainteresował się poseł Grzegorz Braun. Jego współpracownik w ostatnich dniach pojawił się w Przeworsku, aby zgłębić temat. Udał się do starostwa i tam, jak wynika z jego relacji, dostał tylko nieliczne dokumenty i żadnych konkretnych odpowiedzi. Mężczyzna powoływał się na prawo o dostępie do informacji publicznej, pracownicy starostwa zasłaniali się kwestią RODO. W końcu współpracownik posła zadzwonił na policję. Przez dyżurnego w przeworskiej komendzie został poproszony o złożenie zawiadomienia w siedzibie Policji w Przeworsku. Mężczyzna  wysłany przez posła, tak zrobił.

 

Policja w Przeworsku potwierdza, że takowe zdarzenie zostało zarejestrowane – 19 listopada 2019 roku zgłosił się do KPP w Przeworsku, mężczyzna ws. nieudzielenia informacji przez Starostwo Powiatowe w Przeworsku. Zawiadomienie zostało przyjęte – poinformowała Justyna Urban z KPP Przeworsk.


Jak sprawa się rozwinie? Będziemy to monitorować. Grzegorz Braun zapowiedział poselską interwencję w kwestii składowania nieczystości na terenie powiatu przeworskiego. 


BO

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow