Tadeusz K. Przewodniczący rady Powiatu Przeworskiego nie zgadza się z wyrokiem nakazowym sądu

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Tadeusz K. Przewodniczący rady Powiatu Przeworskiego nie zgadza się z wyrokiem nakazowym sądu

Czy Tadeusz K. Przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego nie czuje, że zrobił coś karygodnie złego i powinien za to odpowiedzieć i ponieść konsekwencje? Przewodniczący nie został odwołany przez Radę,  która nie widzi nic złego w jeżdżeniu po alkoholu. Nie przeprosił za pijacki wybryk swoich wyborców, nie przyjął z godnością wyroku nakazowego, jak zapadł w Sądzie Rejonowym w Przeworsku. Obrońca wniósł sprzeciw. Tadeusza K. czeka proces przed przeworskim sądem.


W powiecie przeworskim można jeździć po pijanemu? Nikt nie widzi w tym nic złego? Można się napić i po każdej libacji, po prostu jechać samochodem? Nikomu to nie przeszkadza? Jeden promil nie może skreślać człowieka i jego zasług? Tak uznała Rada. To ich opinia. Prokuratura w Przeworsku i Sąd dostrzegły naganność jazdy po pijanemu. 4 października 2019 do Sądu Rejonowego w Przeworsku trafił akt oskarżenia przeciwko Przewodniczącemu Rady Powiatu Przeworskiego Tadeuszowi K., który prowadził samochód mając ponad promil alkoholu we krwi. 23 października zapadł wyrok nakazowy w tej sprawie. – Sąd uznał Tadeusza K. za winnego zarzucanych mu czynów i skazał go na karę grzywny w wysokości 6 tys. zł. Orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wg. kategorii B, na  okres 3 lat. Oskarżonemu zaliczono czas od zatrzymania prawa jazdy w lipcu 2019. Ponadto oskarżony ma zapłacić 5 tys. zł na Fundusz osobom pokrzywdzonym, oraz sąd zasądził wobec niego koszty sądowe. Oskarżony ma 7 dni na odwołanie się od wyroku – poinformowała Małgorzata Reizer z Sądu Okręgowego w Przemyślu.


Obrońca Tadeusza K. tak właśnie zrobił. -Przez obrońcę oskarżonego Tadeusza K. został wniesiony sprzeciw, przeciwko wyrokowi nakazowemu- dodała sędzia M. Reizer. Przewodniczący Rady Powiatu będzie miał normalny proces przed Sądem Rejonowym w Przeworsku. 


O wyroku nakazowym dla Tadeusza K. pisaliśmy tutaj:
http://mojprzeworsk.pl/2019/10/przewodniczacy-rady-powiatu-tadeusz-k-skazany/


Śledztwo w tej spawie prowadzone było przez Komendę Powiatową Policji w Leżajsku, po tym jak przeworska jednostka wyłączyła się z prowadzenia. O zatrzymaniu Tadeusza K. po pijanemu, kiedy prowadził samochód pisaliśmy tutaj:
http://mojprzeworsk.pl/2019/07/przewodniczacy-rady-powiatu-promilami/ 

Przeworscy Radni z opozycji za to przestępstwo chcieli odwołać przewodniczącego rady jednak do takiego głosownia nie doszło. O sprawie pisaliśmy tutaj:
http://mojprzeworsk.pl/2019/08/radni-powiatowi-chcieli-odwolac-funkcji-przewodniczacego-tadeusza-k/ 


Sam Tadeusz K. nie poczuwał się do winy od początku. Na  sesji Rady Powiatu powiedział – Widzę, że zmieniły się standardy. Wcześniej tego problemu nie widziano(…). Nawe w średniowieczu nikogo nie ukrzyżowano, dopóki go nie skazano. Nie ma sytuacji, gdzie można kogoś ukarać, gdy nie ma wyroku(…). To jest czysta zemsta polityczna. Tak to nazwę, inaczej tego nazwać nie mogę – skwitował przewodniczący. 
Do sprawy wrócimy.


BO

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow